Заспокійливий

Заспокійливий

Інгредієнти, що заспокоюють шкіру, — це виняткова група інгредієнтів, які помітно заспокоюють ознаки подразнення або чутливості при нанесенні на шкіру. Їх часто отримують із рослин, і найкращі з них також забезпечують антиоксидантні переваги.

Чутлива та чутлива шкіра, включаючи шкіру, схильну до екземи, вугрів та розацеа, отримує значну користь від використання цієї групи інгредієнтів.

Як діють заспокійливі інгредієнти

Реагенти, що заспокоюють шкіру, зменшують ознаки подразнення, зокрема почервоніння та плями від впливу навколишнього середовища, як-от забруднення та сонце. Вони роблять це, м’яко заспокоюючи сенсибілізуючі фактори на поверхні шкіри, припиняючи джерела страждань, перш ніж вони змусять шкіру виглядати так, ніби вона поводиться неправильно.

Процес запалення керується великою кількістю медіаторів запалення, включаючи гістаміни, цитокіни, ейкозаноїди (наприклад, простагландини, тромбоксани та лейкотрієни), компоненти каскаду комплементу, кініни, фібринопептидні ферменти та вільні радикали.

Незважаючи на те, що багато причин запалення дуже складні, важливо розуміти арахідонову кислоту (AA) та шляхи її перетворення, розглядаючи протизапальні твердження засобів по догляду за шкірою. Вироблення AA є основною причиною запалення, оскільки AA розщеплюється на речовини, що викликають запалення, такі як простагландини та лейкотрієни. Вироблення АК блокується кортикостероїдами, що є одним із способів, за допомогою яких місцеві стероїди зменшують запалення (вони також викликають звуження судин). Варто відзначити два важливі шляхи розпаду АА.

Арахідонова кислота розщеплюється на простагландини та лейкотрієни.

Циклооксигеназний шлях: призводить до виробництва простагландинів. Це шлях, у якому діють саліцилати (аспірин) і нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), такі як ібупрофен.

Ліпооксигеназний шлях: призводить до виробництва медіаторів запалення групи лейкотрієнів.

Антагоністи простагландинів включають пиретрум, екстракт солодки та вівсяні пластівці, тоді як куркума та ромашка є антагоністами лейкотрієнів. Наприклад, кумарин і його похідні, що містяться в олії таману, пригнічують біосинтез простагландинів шляхом інгібування систем ліпоксигенази та циклоксигенази. Кінський каштан є судинозвужувальним засобом, як і кортикостероїди, такі як гідрокортизон. Поліфеноли пригнічують запальні процеси, діючи як антиоксиданти та активуючи експресію білковантіоксидантів. Поліфеноли також блокують експресію прозапальних цитокінів, кіназ і транскрипційних факторів, що беруть участь у розвитку запальних процесів, і навпаки, активують експресію генів, що перешкоджають запаленню.

Ось деякі з найкращих заспокійливих інгредієнтів, підтверджені низкою опублікованих досліджень догляду за шкірою.

Ці інгредієнти можна використовувати для всіх типів шкіри — навіть для шкіри, схильної до висипань, надчутливої та почервонілої. Вони навіть достатньо ніжні для шкіри, схильної до розацеа.

Алантоїн

Бісаболол (використовується сам по собі, а також міститься в ромашці)

Екстракт кореня бурхавії дифузної

Корінь лопуха

Центелла азіатська

Колоїдна вівсянка

Куркумін та його похідні, відомі під загальною назвою «куркуміноїди»

Зелений чай (і його найактивніший компонент епігалокатехінгалат)

Солодка та її компоненти, особливо глабридин

Пантенол

Трава верби

Популярні інгредієнти в цій категорії (функції):

Рівень безпеки
EWG
Назва інгредієнта
Цілком безпечно
1
1

Пантенол (Вітамін В5)

Цілком безпечно
1
1
allantoin

# CAS Номер: 97-59-6

Цілком безпечно
1
1

Центелла азіатськa

Безпечно
1-3
1-3

BHA Саліцилова кислота

Цілком безпечно
2
2

Зелений чай

Допустимо
1-3
1-3

Алое

Цілком безпечно
1
1

Корінь солодки

Допустимо
1-3
1-3

Алое

Безпечно
1
1
Цілком безпечно
2
2
bisabolol

# CAS Номер: 23089-26-1

Безпечно
1
1

Центелла азіатськa

Цілком безпечно
1
1
menthol

# CAS Номер: 1490-04-6

Цілком безпечно
1
1
Безпечно
5
5

Корінь солодки

Цілком безпечно
1
1