Ідентичний до шкіри інгредієнт

Ідентичний до шкіри інгредієнт

Ідентичні до шкіри інгредієнти – це по суті сполуки, які імітують склад природних елементів, що містяться в шкірі. Ці інгредієнти пропонують підвищену здатність впливати на зміни в шкірі та покращують здатність шкіри підтримувати гладку, бездоганну поверхню. Оскільки інгредієнти, ідентичні шкірі, знаходяться в шкірі природним чином, вони миттєво розпізнаються при місцевому застосуванні. Шкіра точно знає, як використовувати ці інгредієнти, запускаючи їх у дію та використовуючи їх ефективним чином. Вони мають дві великі групи:

NMFs (природний зволожуючий фактор): речовини, які можна знайти всередині кератиноцитів (клітин шкіри) і допомагають нашій шкірі зв’язувати воду. Гліцерин або гіалуронова кислота є відомими NMF. Вони неймовірно важливі для підтримки гарного зволоження шкіри.

SC (Stratum Corneum – зовнішній шар шкіри) Ліпіди: між клітинами шкіри є липкий матеріал, який називається позаклітинним матриксом. Він складається в основному з ліпідів і надзвичайно важливий для здорового шкірного бар’єру. Кераміди, холестерин і жирні кислоти є важливими ліпідами SC.

Ліпіди поділяються на:

Ліпіди рогового шару Stratum Corneum

Ці ліпіди діють як бар’єр для захисту шкіри від зневоднення, бактерій, травм і факторів навколишнього середовища.

Трьома основними типами ліпідів рогового шару є цераміди, холестерин і жирні кислоти.

Ліпіди сальних залоз

Сальні залози виробляють шкірне сало, яке містить ліпіди, такі як тригліцериди, ефіри воску, жирні кислоти, холестерин і сквален.

Роговий шар насправді дуже тонкий (його товщина становить приблизно 13-15 мкм, і тільки на стопах і долонях товщина рогового шару може досягати 600 мкм), проте він успішно захищає шкіру, а разом з нею і весь організм від зовнішніх впливів. Якби не було на поверхні шкіри «мертвого» рогового шару, всі бактерії та токсини, що знаходяться у зовнішньому середовищі, мали б прямий доступ до живих клітин. Чим краще роговий шар справляється з роллю бар'єру, тим менше негативних впливів посідає живих клітин епідермісу і дерми. Таким чином, для шкіри дуже важливо, щоб роговий шар не був пошкоджений. 

Оновлення рогового шару відбувається приблизно за 3-4 дні. За цей час корнеоцит піднімається до поверхні шкіри, досягнувши якої, злущується. Саме ця знахідка еволюції - верхній шар, що безперервно оновлюється, в якому пошкоджені лусочки незмінно замінюються новими, дозволяє шкірі витримувати агресію зовнішнього середовища.

У нижніх та середніх шарах рогового шару корнеоцити склеєні один з одним за допомогою ліпідного цементу. Це не просто клей, а високоорганізована структура, що складається з ліпідних пластів, розмежованих водним прошарком. 

Завдяки ліпідному бар'єру роговий шар проникаємий тільки для невеликих ліпофільних (жиророзчинних) речовин, розміри яких поставлені з розмірами бар'єрних ліпідів, у той час як водорозчинні речовини і вода через нього практично не проходять.

Чим більше ліпідів міститься у роговому шарі, тим краще проникають через нього жиророзчинні речовини і тим гірше – водорозчинні. Ліпідний прошарок рогового шару шкіри на обличчі виражений сильніше, ніж на інших ділянках тіла. Навпаки, роговий шар на долонях та підошвах стоп містить відносно мало ліпідів, незважаючи на свою значну товщину. Відповідно, жиророзчинні речовини проникають краще через шкіру обличчя, ніж через шкіру долоні. Водорозчинні речовини, навпаки, краще проникають через шкіру стоп і долонь, ніж через шкіру обличчя.

Роговий шар має бути водонепроникним з двох причин. По-перше, на відміну від шкіри водних тварин, яка відокремлює водне середовище всередині організму від водного ж зовнішнього середовища, шкіра сухопутних жителів, до яких відноситься і людина, повинна розділяти два різні середовища - водне і повітряне. Тому шкіра наземних тварин має захищати їхню відмінність від зневоднення. По-друге, оскільки висихання, перш за все, загрожує самій шкірі, яка знаходиться на межі двох середовищ, роговий шар насамперед захищає її.

У підтримці структурної цілісності та функціональної активності рогового шару величезну роль грають поверхневі ліпіди – як міжклітинні (ліпідний бар'єр), так і поверхневі (шкірне сало). Ліпідний бар'єр контролює дифузію речовин в обох напрямках - зсередини назовні та зовні всередину. Ліпіди шкірного сала формують на поверхні напівоклюзійну плівку, перешкоджаючи випаровуванню води зі шкіри, захищаючи шкіру від прямого контакту із зовнішніми забруднювачами; при цьому шкірне сало не перешкоджає нормальному газообміну - надходженню у шкіру безпосередньо з повітря кисню та виділенню через неї вуглекислого газу.

Популярні інгредієнти в цій категорії (функції):

Рівень безпеки
EWG
Назва інгредієнта
Безпечно
1
1

Гіалуронова кислота

Цілком безпечно
1
1
Цілком безпечно
1
1

Сквалан

Безпечно
1
1

Кераміди

Цілком безпечно
1
1

Гіалуронова кислота

Цілком безпечно
3
3
Цілком безпечно
1
1
Цілком безпечно
1
1
Цілком безпечно
1
1
Безпечно
1
1

Кераміди

Безпечно
1
1
Цілком безпечно
1
1
Безпечно
1
1

Кераміди