Барвник

Барвник

Терміни «барвник» та «пігмент» здаються практично ідентичними. Однак у косметичній хімії барвником називають будь-яку речовину, яка надає продукту забарвлення, розчиняючись у ньому, у той час як пігментом називається нерозчинна органічна або неорганічна речовина, яка змінює колір при поглинанні, розсіюванні або відображенні світла, не викликаючи при цьому будь-яких хімічних речовин. або фізичних змін у самому косметичному засобі. Практично всі барвники і пігменти, що використовуються в косметиці, є синтетичними речовинами.

 Завдяки своїй здатності розчинятися в оліях або водних рослинах барвники дозволяють створювати прозорі пофарбовані продукти, наприклад кольорові гелі. Пігменти ні у воді, ні в маслі не розчиняються, проте якщо частинки тонкодисперсні пігменту, вони можуть створювати ілюзію розчинення, оскільки не тонуть (утворюється суспензія мікрочастинок).

У США барвники та пігменти – це єдина група косметичних інгредієнтів, що знаходяться під юрисдикцією FDA. Абревіатуру D&C означає Drugs & Cosmetics (ліки та косметика) та використовується для добавок, дозволених у косметичних продуктах та ліках, що застосовуються на поверхні тіла, у той час як FD&C (Food, Drugs and Cosmetics - харчові продукти, ліки та косметичні засоби) можуть також використовуватись у харчових продуктах.

За хімічною природою пігменти поділяють на органічні та неорганічні. Органічні пігменти зазвичай мають довгі хімічні назви, тому у списку інгредієнтів вони позначаються літерними скороченнями, такими як D&C Red No. 6.

Неорганічні пігменти містять сполуки металів, такі як оксиди заліза, оксиди хрому, діоксид титану і т.д. У списку інгредієнтів вказується їхня хімічна назва. Серед пігментів особливу групу представляють речовини, які призначені для створення спеціальних оптичних ефектів. До них, наприклад, належить слюда.

Пігменти та барвники в косметичних продуктах поділяються на ті, що призначені для створення приємного кольору готового продукту, на ті, що створюють спеціальні оптичні ефекти, маскують дефекти шкіри та змінюють її колір (макіяж), а також ті, що використовуються для фарбування волосся.

Основною небезпекою під час використання пігментів є алергічні реакції. Цікаво, що ці реакції можуть виникати як на синтетичні, так і натуральні пігменти. У літературі зустрічаються описи алергічних реакцій, таких як кропив'янка, на їжу та косметичні продукти, що містять натуральний барвник аннатто, що отримується з плодів тропічної пальми, а також на тимчасові татуювання, зроблені хною, і навіть на хну у складі фарби для волосся. Проте в цілому ризик подразнення шкіри та алергічних реакцій на пігменти досить низький, і в цьому їх впевнено «обганяють» аромати.

Ряд органічних ферментів можуть мати комедогенність, тому людям, які страждають на акне, слід з обережністю користуватися декоративною косметикою і ретельно її змивати наприкінці дня. Мабуть, найбільш похмурою славою користується барвник "вугільно-чорний" (carbon blасk). Було відмічено, що перукарі, які займаються забарвленням волосся протягом багатьох років, мають більш високий ризик деяких онкологічних захворювань.

В останні роки косметична та хімічна промисловість значно покращили склади барвників. Деякі барвники, такі як Red 19, були заборонені до застосування, тоді як для інших були розроблені рекомендації щодо безпечного застосування.


Популярні інгредієнти в цій категорії (функції):

Рівень безпеки
EWG
Назва інгредієнта
Цілком безпечно
2
2
ci 77492

# CAS Номер: 51274-00-1

Цілком безпечно
2
2
ci 77491

# CAS Номер: 1309-37-1

Середня безпека
2-7
2-7
ci 42090

# CAS Номер: 3844-45-9

Цілком безпечно
2
2
Середня безпека
4-6
4-6
ci 19140

# CAS Номер: 1934-21-0

Цілком безпечно
1
1

Глина

Цілком безпечно
1
1
Допустимо
1-4
1-4
Цілком безпечно
2
2
Середня безпека
3-7
3-7
Цілком безпечно
2
2
Цілком безпечно
2
2
Цілком безпечно
2
2
Цілком безпечно
2
2
Безпечно
1-6
1-6
Середня безпека
3-6
3-6