Протимікробний/антибактеріальний

Протимікробний/антибактеріальний

Антибактеріальними інгредієнтами можуть бути ефірні масла, триклозан і солі металів або солі цинку і олова. Вони зменшують бактерії та діють проти запалення.

З деяких пір на прилавках магазинів почали з'являтися звані антибактеріальні косметичні засоби. В антибактеріальних засобах речовини, що вбивають мікроорганізми, використовуються як активні інгредієнти, а отже, містяться у вищій концентрації. Інформація про антимікробну дію цих продуктів не тільки відображена на упаковці, але й доводиться до споживача через рекламу у засобах масової інформації. Існує три основні категорії антибактеріальних засобів: шампуні проти лупи, антимікробні мила, дезодоранти.

Законодавці різних країн по-різному оцінюють ці засоби. Так, у США наявність таких активних інгредієнтів у косметичних засобах відразу переводить продукт із категорії косметичних продуктів у ліки. Наприклад, у США лише два антимікробні агенти, що використовуються у засобах проти лупи, увійшли до категорії 1 (безпечний та ефективний) - це цинку пірітіон і селену дисульфід. У Європі засоби проти лупи входять до категорії «косметичні засоби». У Японії кошти проти лупи сприймаються як «продукти медичної косметики».

Група продуктів, представлених антибактеріальними милами, стала справжнім яблуком розбрату між косметичною промисловістю та FDA. FDA ухвалила, що мила, представлені на ринок як антибактеріальні, відносяться до лікарських засобів. Мила, що подаються як дезодоруючі, входять до категорії косметичних засобів.

FDA рекомендує використовувати антимікробні мила лише за розпорядженням лікаря. Косметична промисловість, своєю чергою, вимагає виділити окрему категорію споживчих косметичних товарів. Розмірковуючи логічно, з FDA важко не погодитись. Для того щоб ефективно впливати на мікробну флору, що мешкає на поверхні нашої шкіри, необхідно ввести антимікробний агент (той же консервант) у вищій концентрації. Тим самим ми підвищуємо ризик виникнення побічних реакцій (роздратування, алергії), з одного боку, і без жодних підстав серйозно порушуємо мікробіологічний баланс шкіри, з іншого. Про пряму небажану дію консервантів на шкіру ми говорили вище. Що стосується мікробіологічного профілю шкіри та його можливих змін, то про це варто сказати особливо.

Поняття «дисбактеріоз», з яким зазвичай пов'язують кишкові розлади, також можна застосувати і до нашої шкіри. Дисбактеріоз означає порушення рівноваги між патогенними та непатогенними мікроорганізмами на користь перших, коли з якихось причин починається бурхливе зростання шкідливих мікроорганізмів. У нормі «хороші» бактерії пригнічують зростання «поганих», не даючи їм розмножуватися. На жаль, антибактеріальне мило не розрізняє своїх і чужих, вбиваючи всі бактерії без розбору. Постійне порушення нормального балансу може одного разу призвести до збою природної рівноваги, і тоді патологічні мікроорганізми отримають перевагу.


Популярні інгредієнти в цій категорії (функції):

Рівень безпеки
EWG
Назва інгредієнта