Парфумування

Парфумування

Віддушки повинні виконувати лише одну функцію - надавати виробу специфічного запаху і не надавати на шкіру жодного ефекту (ні хорошого, ні поганого). Природні ефірні олії є сумішшю багатьох компонентів, серед яких можуть бути і ті, які не пахнуть. Такі компоненти є зайвим баластом, оскільки не мають будь-якого функціонального навантаження. І все ж цього баласту краще позбутися, так як у деяких особливо чутливих людей він може викликати небажані реакції, що проявляються у вигляді алергії.

У принципі будь-яка речовина (навіть сама, на перший погляд, нешкідлива, наприклад, білки молочної сироватки) може бути алергеном, просто у деяких сполук алергенний потенціал вищий. Тому щоб мінімізувати ризик виникнення небажаних шкірних реакцій, краще не вводити до складу косметичного засобу непотрібні компоненти. З цієї точки зору якісні синтетичні віддушки мають перевагу перед натуральними ефірними оліями, оскільки є «хімічно чистими» речовинами, звільненими від супутніх сполук. Особливо підкреслимо, що якість синтетичної ароматики визначається ступенем її очищення від розчинників та побічних продуктів. Хороші синтетичні аромати досить дорогі і використовуються у високій парфумерії та елітній косметиці.

Індивідуальна ароматична сировина може бути натуральною або синтетичною.

Натуральні ароматичні матеріали найчастіше класифікуються як ефірні олії, абсолюти, конкрети або природні ізоляти.

Ефірні олії зазвичай отримують перегонкою з водяною парою тієї частини рослини, яка містить ефірну олію. У процесі дистиляції ефірна олія плаває на воді. Потім його відокремлюють від води, а залишки води видаляють. Запах ефірної олії порівнюється зі стандартами складу та загального запаху. У випадку цитрусових олій ефірну олію отримують шляхом віджимання шкірки фруктів. Як і з іншими рослинами, цитрусова олія видаляється з будь-якої води, яка може бути присутнім після видавлювання. Ефірні олії, як правило, відносно дорогі в порівнянні з синтетичними матеріалами.

Ефірні олії зазвичай використовуються в стандартному ароматі (тому, що не є повністю натуральний) на рівнях від ~1 до 20%, тоді як основна частина аромату є синтетичною. Ефірні олії додають складності та певної «природності» аромату, але вони також додають вартості, оскільки ціна на них залежить від пропозиції.

Конкрети отримують екстракцією рослини за допомогою гідрофобного розчинника. Цей підхід дає продукт, який є ефірною олією, змішаною з воском та будь-яким іншим гідрофобним матеріалом, розчинним у використовуваному розчиннику. Гідрофобний розчинник видаляють, щоб отримати бетон. Подальша екстракція бетону етиловим спиртом і видалення спирту дає абсолют, який є ефірною олією, яка містить будь-які інші речовини, розчинні в етиловому спирті. Потім видаляють віск та інші нерозчинні в етиловому спирті матеріали, отримуючи продукт, який повністю розчиняється в етиловому спирті. Абсолюти надзвичайно точної якості запаху також можуть бути отримані шляхом надкритичної екстракції вуглекислого газу рослини. Конкрети та абсолюти дуже дорогі та використовуються як «сенсорні» інгредієнти в ароматах. Це означає, що в ароматі кожен з них може мати концентрацію від 0,001 до 0,100%. Навіть на таких низьких рівнях вони додають значних витрат, але вони також додають значну «цінність запаху». Якщо вони є видалення їх видалення досить помітне, оскільки аромат буде пахнути менш «багатим» і менш «екстравагантним». Здебільшого ці матеріали використовуються лише в дорогих вишуканих ароматизаторах і високоякісних кремах і лосьйонах.

Природні ізоляти отримують різними фізичними способами з ефірних олій шляхом кристалізації (наприклад, кристалізація ментолу з олії м’яти перцевої) або фракційної дистиляції, коли ефірну олію переганяють за допомогою тепла, а різноманітну сировину виділяють шляхом поділу, використовуючи їх різні точки кипіння. На природних ізолятах не відбувається хімічних перетворень — це просто компоненти ефірних олій, які були видалені з непошкодженої ефірної олії.

Синтетичні ароматичні матеріали виготовляються шляхом хімічних реакцій на вихідних матеріалах. Багато синтетичних матеріалів отримують хімією сирого сульфатного скипидару. Деякі з них отримують з нафтопродуктів, а інші – з них складні молекули, виділені з рослин. Більшість часто використовуваних ароматичних матеріалів є синтетичними і утворюють основу аромату.

Переваги синтетичних матеріалів полягають у тому, що вони зазвичай дуже детально характеризуються постачальником, є у великій кількості, мають відносно стабільну вартість і не залежать від сезону. У синтетичних інгредієнтів доступні різноманітніші запахи, і наразі споживачі звикли їх відчувати у своїх продуктах.

Ботанічні матеріали відрізняються від ароматичних матеріалів зазвичай не використовуються для додання запаху готовому продукту, а використовуються з метою маркетингу чи ефективності. Ці матеріали можуть бути отримані з будь-якої частини рослини, навіть з тих частин окремих рослин, які не використовуються для отримання ефірної олії (які відрізняються для кожної рослини), майже з будь-яким відповідним розчинником.

Популярні інгредієнти в цій категорії (функції):

Рівень безпеки
EWG
Назва інгредієнта
Середня безпека
8
8
Parfum (Fragrance)

# CAS Номер: 90082-87-4

Допустимо
3
3
Допустимо
5
5
Допустимо
3
3
hexyl cinnamal

# CAS Номер: 101-86-0

Допустимо
3-4
3-4
citronellol

# CAS Номер: 106-22-9

Допустимо
5
5
geraniol

# CAS Номер: 106-24-1

Допустимо
5
5
Допустимо
3-5
3-5
Допустимо
5
5
coumarin

# CAS Номер: 91-64-5

Є застереження
7
7
butylphenyl methylpropional

Парфумування

!Обмежено в ЄС

# CAS Номер: 80-54-6

Допустимо
2
2
citral

# CAS Номер: 5392-40-5

Цілком безпечно
1
1
Середня безпека
6
6
Допустимо
1
1
Цілком безпечно
1
1

Олії

Безпечно
1
1