Лікування венозних захворювань: як інгредієнти INCI використовуються у флебології

Лікування венозних захворювань: як інгредієнти INCI використовуються у флебології

Судинна система шкіри

Кровоносна система кожного органу, і особливо її мікросудинний компонент, у кожному випадку по-своєму унікальна. Судинне русло шкіри є системою глибоких, переважно підшкірних артеріальних і більших венозних сплетень, що виконують функцію теплообмінників крові із зовнішнім середовищем.

Кровоносна система шкіри призначена насамперед для виконання двох функцій:

 1. Перша з них полягає в постачанні необхідних для клітин різних елементів шкіри біохімічних субстратів, поживних речовин і кисню.
 2. Друга призначена для видалення з усіх структур шкіри біохімічних речовин, їх кінцевих продуктів (метаболітів) і шлаків.

Лікування венозних захворювань: як інгредієнти INCI використовуються у флебології

Артерії займають роль доставки крові в потрібне місце. Через капіляри йде постійний кровообмін, обмін речовин між судинами та тканинами шкіри. А вени здійснюють відведення крові та відпрацьованих речовин.

Мікросудини дерми дуже чутливі до різних зовнішніх впливів і, перш за все, механічних, хімічних і термічних. Але вони також відповідають і на внутрішні впливи (токсичні речовини, нейрогенні стимули). Реактивність судин шкіри проявляється чи їх розширенням, чи звуженням.

Судинні захворювання та їх види

Судинні захворювання (або ураження судин) - це широкий спектр захворювань, які вражають кровоносні судини, включаючи артерії, вени та капіляри. Ці захворювання впливають на кровообіг і можуть викликати різні симптоми та ускладнення, включаючи біль, набряк, запалення та дисфункцію органів. Судинні захворювання можуть бути пов'язані з генетичними факторами, малоактивним способом життя, інфекціями, травмами та іншими захворюваннями.

Основні типи судинних захворювань шкіри

 • Атеросклероз - Це захворювання, при якому жирові відкладення (бляшки) накопичуються на стінках артерій, що призводить до їх стенозуванню і затвердіння. Це може спричинити порушення кровообігу та призвести до інфарктів, інсультів або інших серцево-судинних захворювань.
 • Варикозне розширення вен (Varicose Veins) - Це захворювання, набряклі та збільшені вени, які зазвичай виникають на ногах і стопах. Варикозне розширення вен може викликати біль, тяжкість, набряк і косметичні дефекти. Коли стінки вашої вени слабкі, а клапани не працюють належним чином, кров повертається у вену. Вени мають опуклий або скручений вигляд, можуть набувати синього або темно-фіолетового кольору.
 • Судинні зірочки (телеангіектазії, Spider Veins) - Це невеликі розширені та пошкоджені судини, які з'являються на поверхні шкіри у вигляді сітки або зірки. Зазвичай вони не викликають серйозних проблем зі здоров'ям, але можуть мати неестетичний вигляд.

Лікування венозних захворювань: як інгредієнти INCI використовуються у флебології

 • Хронічна венозна недостатність (ХВН) - Це стан, при якому вени не можуть ефективно повертати кров до серця, що призводить до застою крові в ногах. Симптоми включають набряк, біль, зміну кольору шкіри та виразки.
 • Тромбофлебіт - це запалення вен з утворенням тромбів. Це може бути поверхневий тромбофлебіт з низьким ризиком або тромбоз глибоких вен, який може спричинити серйозні ускладнення, такі як легенева емболія.
 • Лімфедема - це стан, при якому лімфа накопичується в тканинах через закупорку або пошкодження лімфатичних судин. Зазвичай це викликає набряки рук і ніг.
 • Васкуліт - це запалення кровоносних судин, яке може бути викликане інфекціями, аутоімунними захворюваннями або реакцією на ліки. Васкуліт може вражати кровоносні судини будь-якого розміру та локалізації, що призводить до різних симптомів залежно від ураженого органу.
 • Розацеа (Rosacea) - хронічне запальне захворювання шкіри, що характеризується почервонінням, розширенням кровоносних судин (телеангіектазії), а в деяких випадках папулами і пустулами. Найчастіше зустрічається на обличчі.

Флеболог в Києві: Практичні Поради та Рекомендації

Медичний центр Vitamedical

Судинні захворювання можуть серйозно вплинути на здоров'я та якість життя пацієнта. Важливо своєчасно діагностувати і лікувати ці стани, а також вживати профілактичних заходів для зниження ризику їх розвитку. Флебологія https://vitamedical.com.ua/flebologiya/ - це галузь медицини, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань вен. Для ефективного лікування цих станів важливо застосовувати комплексний підхід, що охоплює різні аспекти терапії. Комплексні підходи до лікування захворювань вен включають медикаментозну терапію (препарати для підвищення венозного тонусу, антикоагулянти, протизапальні препарати); компресійну терапію; фізіотерапевтичні та хірургічні методи (склеротерапія, лазерна коагуляція або флебектомія).

Консультація флеболога, може допомогти у виявленні та лікуванні судинних захворювань та забезпечити найкращі результати для пацієнта. При виборі флеболога в Києві https://vitamedical.com.ua/doctors-page/ важливо враховувати кілька факторів. Зверніть увагу на досвід і кваліфікацію лікаря, а також відгуки інших пацієнтів. Також важливо, щоб лікарі мали доступ до найновішого обладнання та технологій для забезпечення найкращих результатів лікування.

Флеболог проведе необхідні аналізи, призначить ефективне лікування і дасть рекомендації щодо профілактики рецидивів. На додаток до лікування, флебологи дають рекомендації щодо зміни способу життя, які допомагають запобігти прогресуванню захворювань вен. Це включає використання вазопротекторів, регулярні фізичні навантаження, правильне харчування, підтримання нормальної ваги та уникнення тривалого стояння або сидіння.

Інгредієнти INCI, що використовують в лікуванні судинних захворювань

Захворювання вен, такі як варикозне розширення вен і хронічна венозна недостатність, вимагають спеціального лікування. Одним з основних компонентів цього лікування є використання продуктів, що містять активні інгредієнти для поліпшення стану вен. 

1. Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract

Екстракт насіння кінського каштана, відомий своїми венотонічними і протинабряковими властивостями. Кінський каштан є одним з найвідоміших природних засобів, що використовуються для лікування захворювань вен. Засоби на основі кінського каштана широко використовуються для лікування варикозного розширення вен та інших венозних захворювань. Засоби на основі кінського каштана широко використовуються для лікування варикозного розширення вен та інших венозних захворювань.

Лікування венозних захворювань: як інгредієнти INCI використовуються у флебології

2. Escin

Есцин, виділений з кінського каштана, зменшує запалення і покращує венозний відтік. Екстракт підвищує мікроциркуляцію тканин і еластичність мембран, а також знижує проникність стінок вен. Має додаткові заспокійливі та антиоксидантні властивості. Завдяки високій концентрації наш інгредієнт є дуже ефективним у препаратах, спрямованих на зменшення припухлості та припухлості, а також на формування та зміцнення шкіри тіла. есцин – комплекс сапонінів, що має виражену венотонічну та протинабрякову дію.

3. Ruscus Aculeatus Root Extract

Екстракт кореня рускусу колючого, який зміцнює стінки вен і покращує мікроциркуляцію. Він відомий як потужний венозний судинозвужувальний засіб, який допомагає звужувати кровоносні судини та покращує мікроциркуляцію.

4. Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract

Екстракт насіння винограду, багатий на проантоціанідини, які захищають стінки судин і мають антиоксидантну дію.

5. Centella Asiatica Extract

Екстракт центелли азіатської, який стимулює синтез колагену і покращує мікроциркуляцію.

6. Bambusa Vulgaris Extract

Молоді пагони та листя Бамбуку служать сировиною для отримання екстракту, що містить флавонолглікозиди, фенолокислоти, пептиди та вільні амінокислоти, полісахариди, мікроелементи. Бамбук має виражену антиоксидантну і Р-вітамінну активність, зміцнює стінки судин, підвищує еластичність і тонус судин, кровопостачання тканин, знижує проникність капілярів і покращує мікроциркуляцію крові, має протинабрякову дію. Використовується у косметичних засобах для зміцнення шкіри, волосся та нігтів; у тонізуючих та антистресових засобах, масках та скрабах, у різних антицелюлітних засобах, препаратах для втомлених ніг із симптомами венозної недостатності та варикозним розширенням вен.

7. Diosmin

Флавоноїд, який підвищує тонус вен і покращує лімфатичний дренаж.

8. Hesperidin Methyl Chalcone

Флавоноїд, який зміцнює стінки капілярів і зменшує їх проникність.

9. Troxerutin

Флавоноїд, що зміцнює стінки капілярів і запобігає їх ламкості.

10. Camellia Sinensis Leaf Extract (Green Tea Extract)

Екстракт листя зеленого чаю, який має потужні антиоксидантні властивості і захищає судини від ушкоджень.

11. Ginkgo Biloba Leaf Extract

Екстракт листя гінкго білоба, який покращує мікроциркуляцію і зміцнює стінки судин. Активні речовини гінко білоба - терпенові трилактони та флавоноїдні глікозиди. До основних активних речовин відносяться: проантціанідіни, біфлавоноїди (гінгкетол та ізогінгкетол), флавоноїди (кемпферол), трилактонові дітерпени (білаболіди гіколіду та сесквітерпена). Дитерпенові лактони (гінколіди А, В, С) блокують фактор активації тромбоцитів, знижуючи ймовірність утворення тромбів. Екстракт листя гінко підвищує еластичність і міцність стінок кровоносних судин, запобігаючи їх крихкості, має судинорозширювальну дію; покращує кровообіг при функціональному розладі кровоносних судин мозку, збільшує мозковий кровотік в артеріальному, капілярному та венозному руслі. Використовується у засобах призначених для втомлених ніг із симптомами венозної недостатності та варикозним розширенням вен.

12. Vitamin C (Ascorbic Acid)

Вітамін С, який сприяє синтезу колагену і зміцнює стінки судин.

13. Vitamin E (Tocopherol)

Вітамін Е, який має антиоксидантні властивості і захищає судини від ушкоджень.

14. Arnica Montana Flower Extract

Екстракт арніки, який зменшує запалення і набряки.

15. Menthol

Ментол, який охолоджує шкіру і зменшує відчуття важкості у ногах.

16. Camphor

Камфора, яка має знеболюючі та протизапальні властивості.

17. Troxerutin

Троксерутин є флавоноїдом, що використовується для зміцнення капілярів, зменшення їхньої проникності та запобігання набрякам.

Флавоноїди в лікуванні судинних захворювань

Флавоноїди – речовини поліфенольної природи, що захищають рослини від несприятливих чинників довкілля. Флавоноїди мають низку лікувальних властивостей, включаючи протипухлинні, антиоксидантні, протизапальні та противірусні властивості.

Лікування венозних захворювань: як інгредієнти INCI використовуються у флебології

Існує п'ять різних підтипів флавоноїдів.

 • Антоціани (Anthocyanins).
 • флавони (Flavones).
 • флаваноли (Flavan-3-ols).
 • Ізофлавони (Isoflavones)
 • Флаванони (Flavanones)
 • Флавоноли (Flavonols)

Різноманітність флавоноїдів величезна і становить близько восьми тисяч речовин. У клітинах тварин і людини флавоноїди не синтезуються, і присутність флавоноїдів у тканинах повністю залежить від споживання рослинних продуктів. 

Лікування венозних захворювань: як інгредієнти INCI використовуються у флебології

Гесперетин та гесперидин

Гесперетин та його глікозид гесперидин присутні в цитрусових, в основному в пульпі лимона (Citrus limon), помаранцю (Citrus aurantium), мандарину (Citrus unshiu) та апельсина (Citrus sinensis).

Гесперидин надає позитивну дію на серцево-судинну систему людини. Лише протягом 2011 р. було проведено кілька незалежних клінічних досліджень дії очищеного гесперидину та апельсинового соку на серцево-судинну систему людини.

Антизапальна дія гесперидину може бути пов'язана з його здатністю стимулювати продукування окису азоту ендотеліальними клітинами. Передбачається, що гесперидин має васкулопротекторну дію і може використовуватися при дисфункціях ендотелію. При навіть одиничному прийомі гесперетину було достатні прояви вазодилаторних (судинорозширювальних) ефектів у пацієнтів.

Нарингенін

Лікування венозних захворювань: як інгредієнти INCI використовуються у флебології

Нарингенін присутній у грейпфрутах, апельсинах та у шкірці томатів. Клінічні дослідження показали, що біодоступність нарингеніну досить низька. При споживанні свіжих томатів нарингенін практично не засвоюється, але при споживанні томатів після теплової кулінарної обробки або у вигляді томатної пасти нарингенін потрапляє у кров. Найкраща біодоступність спостерігалася при вживанні грейпфрутового соку. У соку грейпфрутів присутні переважно глікозиди нарингеніна: нарингенін-7-рамноглюкозид і нарингенін-7-глюкозид. 

Відома висока біодоступність нарингенін-7-О-глікозиду, присутній у змієголовнику (Dracocephalum rupestre). Нарингенін надає різнобічний вплив на серцево-судинну систему. Наприклад, виявлено, що нарингенін може захищати серцевий м'яз від дії токсичних речовин.

Нарингенін, так само як і гесперетин, чинить захисну дію на ендотеліальні клітини кровоносних судин за рахунок активації рецептора естрогену, що призводить до збільшення вмісту окису азоту в крові навіть при зниженому вмісті естрогенів.

Нарингенін може призупиняти розвиток атеросклерозу у тварин, що знаходяться на так званій «західній дієті», яка характеризується споживанням червоного м'яса, очищених злаків, великої кількості вуглеводів та жирів.

Діосмін

Діосмін слід віднести до флавонів, але для фармацевтичних цілей його одержують із флаванону гесперетину за допомогою хімічної модифікації. Існують також природні джерела діосміну. Так, він присутній у цитрусових. Найбільш багаті на діосмін незрілі плоди цитрону (Citrus medica), особливо сорти «пальці Будди» (Budda's finger), а також лимона (сорт Meyer). Діосмін міститься також у листі південноафриканської рослини бучу (Agatosma), в Гісопі лікарському (Hyssópus officinális).

Діосмін є основним діючим компонентом у таких популярних лікарських препаратах, що використовуються для профілактики судинних захворювань, як Флебодіа (активна речовина – напівсинтетичний діосмін), Детралекс (містить мікронізований напівсинтетичний діосмін/гесперетин у співвідношенні 9:1), Дафлон (містить суміш діосмін, отриманий з ліани Cissus quadrangularis L., що належить до сімейства виноградних). Зазначені препарати рекомендуються при хронічній венозній недостатності, ламкості капілярів, геморої. Проведені в Європі п'ять великих клінічних досліджень дії діосміну (Детралексу) на пацієнтах з тяжкими трофічними виразками вен показали, що зазначений венотонік є адекватною та суттєвою добавкою до комплексної терапії тяжкої хронічної венозної недостатності.

Кверцетин та рутин

Кверцетин та його глікозид рутин є одними з найбільш відомих та добре вивчених флавонолів, які широко поширені у рослинному світі. Назва «кверцетин» походить від латинського quercus – дуб, у деревині та корі якого присутня ця речовина. Найбільше кверцетину міститься у чаї. У значно менших кількостях він присутній в яблуках, цибулі (особливо в червоній), в червоному винограді, цитрусових, томатах, броколі та ін.

Рутин (також званий рутозид) є найбільш перспективним флавоноїдом для лікування симптомів варикозного розширення вен.

Було показано як на тваринних моделях, так і в експериментах на людині, що кверцетин може виявляти протизапальну дію та перешкоджати розвитку атеросклерозу. Він може також перешкоджати проліферації клітин пухлин, знижує експресію факторів ризику серцево-судинних захворювань (фібриногену) і розглядається як агент, здатний пригнічувати розвиток процесів атеросклерозу.

Кемпферол

Свою назву кемпферол отримав від декоративного квіткового рослини кемпферії (Kaempferia galanga), що відноситься до сімейства імбирних. Кемпферол присутній у багатьох рослинах, що вживаються в їжу. До них відносяться різні цибулинні (цибуля-порей, цибуля), хрін, полин естрагон, пекінська капуста, брюссельська капуста, зелена капуста капуста, гірчиця, бруква, броколі, огірок, гарбуз, суниця (полуниця), салат латук, петрушка, агрус, ожина, малина, журавлина, брусниця, томати, картопля, шпинат, виноград та багато інших. Він присутній також у багатьох лікарських рослинах. У значних кількостях кемпферол можна отримувати з насіння чаю, яке містить кілька глікозидів кемпферолу.

Кемпферол перешкоджає розвитку атеросклерозу. В експериментах на тваринах показано, що кемпферол зменшує розміри атеросклеротичних бляшок, покращує процеси вазорелаксації. Ця дія пов'язана зі здатністю кемпферолу знижувати експресію прозапальних цитокінів.

Таксифолін (дигідрокверцетин)

Таксифолін присутній у лимонах, винограді, томатах,у яблуках, у червоних сортах цибулі. Таксифолін присутній у поширеній трав'янистій рослині розторопша плямиста (Silybum marianum). Він виявлений також у плодах амазонської пальми асаї (Euterpe oleracea), у японському кипарисі (Chamaecyparis obtuse). У корі бразильського дерева Hymeneae martiana та бразильських чагарників Dimorphandra mollis, Erythroxylum gonocladum знайдено глікозид таксифоліну астильбін. Астильбін присутній у таких сортах червоних вин як Мерло, Каберне совіньйон.

В експериментах на тваринах показано, що астильбін у концентрації 10 мкМ може нормалізувати кров'яний тиск у гіпертоніків завдяки здатності інгібувати фермент АСЕ (angiotensin converting enzyme), що викликає звуження судин та підвищення кров'яного тиску. Крім того, передбачається, що астильбін може перешкоджати розвитку атеросклерозу, оскільки він пригнічує розвиток гладкої мускулатури аорти і перешкоджає інфільтрації клітин імунної системи, відповідальних за розвиток запальних процесів і формування атеросклеротичних потовщень. Передбачається, що в майбутньому таксифолін, астильбін або їх похідні зможуть замінити сучасні статини та служити ефективними та нешкідливими засобами у боротьбі з атеросклерозом.

Ці природні компоненти мають потужні венотонічні, протизапальні, антиоксидантні та знеболюючі властивості, що допомагають зменшити симптоми захворювань вен і покращити якість життя.

Лікування венозних захворювань: як інгредієнти INCI використовуються у флебології

В цілому, комбінування професійного підходу флеболога з використанням перевірених і ефективних інгредієнтів є оптимальним шляхом досягнення кращих результатів у лікуванні судинних захворювань. Важливість своєчасної консультації з фахівцем та вибору якісних препаратів не можна недооцінювати, адже це запорука здоров'я та комфорту пацієнтів.