5 переваг Кореня Солодки (Лакриці) в догляді за шкірою

5 переваг Кореня Солодки (Лакриці) в догляді за шкірою


Корінь Солодки (Лакриця) та його фармакологічна дія

Солодка - це рослина, яка росте в основному на північному сході Китаю до Середньої Азії та Південної Європи. Екстракт кореня солодки отримують з рослин роду Glycyrrhiza. Серед роду Glycyrrhiza найбільш часто використовуваними видами є Glycyrrhiza glabra та Glycyrrhiza uralensis.

Здавна його використовували як рослинний засіб від різних захворювань, від печії та проблем зі шлунком до болю в горлі та кашлю. З роками його використання розвинулося для приготування солодощів. І сьогодні ми також можемо знайти його в нашій шафі для догляду за шкірою.

Лікарською сировиною служать очищені від кори коріння та підземні пагони. Сировина містить глікозиди (ліквіритозід, гліциризин), флавоноїди (ліквіритин, ізоліквертин), сахарозу та глюкозу, білки, крохмаль, аспарагін, камедь, мінеральні солі, пектинові речовини, сапоніни, фітогормони.

Список біологічно активних сполук, доступних у солодці, та їх роль у полегшенні різних фізіологічних захворювань.5 переваг Кореня Солодки (Лакриці) в догляді за шкірою

Освітлення та Депігментація

Коли мова заходить про депігментацію, зазвичай вибір припадає на інгредієнт гідрохінон, хоча він має кілька недоліків, включаючи потенційні побічні ефекти, такі як сухість, подразнення та почервоніння. Солодка є привабливою природною альтернативою, якщо ви хочете освітлити шкіру більш м’яким способом.

Екстракт кореня солодки є природним інгредієнтом для освітлення шкіри, який протягом століть використовувався в традиційній медицині для лікування різноманітних захворювань шкіри, включаючи гіперпігментацію. 

Гліцирретинова кислота (INCI: Glycyrrhetinic acid), також відома як еноксолон, є природним косметичним інгредієнтом, який отримують із кореня рослини солодки. 

Вироблення меланіну (він же пігменту або кольору) є складним процесом, але в основі справи лежить фермент, відомий як тирозиназа. Глабридин та ізоліквіритигенін, інгібують активність тирозинази, дія сполук дозозалежна та корелює з їхньою здатністю інгібувати синтез меланіну. 

Екстракт кореня солодки є природним інгібітором тирозинази і, отже, забезпечує ефект освітлення шкіри, пригнічуючи утворення темних плям, не викликаючи цитотоксичності.

Причиною виникнення темних плям є надмірне вироблення меланіну, яке може бути спричинене травмою/запаленням (PIH), гормональними змінами (мелазма), впливом сонця (сонячні плями) тощо. 

5 переваг Кореня Солодки (Лакриці) в догляді за шкірою

Солодка містить ліквіритин, активну сполуку, яка допомагає розсіювати та видаляти існуючий меланін у шкірі. Іншими словами, екстракт не тільки може допомогти запобігти утворенню нових плям, але й може позбутися вже наявних.

Ліквіритин викликає депігментацію, обумовлену руйнуванням меланіну під дією піранового кільця флавоноїдного ядра ліквіритину, а також видаленням епідермального та амеланодермального пігменту. 

Ще одна молекула, яка має антиоксидантні властивості, - це амінокислота під назвою ерготіонеїн. Ця молекула є хелатором міді, а тирозиназа залежить від міді. Як наслідок, ерготіонеїн є цікавою молекулою для досягнення відбілювання шкіри разом з еллаговою кислотою та койєвою кислотою.

Список фітохімічних речовин, які містяться в Glycyrrhiza glabra.

5 переваг Кореня Солодки (Лакриці) в догляді за шкірою


Захист від сонця

Корінь солодки в догляді за шкірою також відіграє важливу роль у захисті від сонця. УФ-промені є основною причиною зміни кольору шкіри, але глабридин містить ферменти, що блокують ультрафіолет, які запобігають появі нових пошкоджень шкіри.

Багатий біологічно активним екстрактом кореня солодки Glabridin захищає ДНК кератиноцитів від пошкодження, спричиненого УФ-випромінюванням, і загибелі клітин, відновлюючи функцію шкірного бар’єру. Він також сприяє росту волосся та використовується в ботанічних композиціях для догляду за волоссям.

Антиоксидантна дія

Як і багато інших рослинних екстрактів, солодка містить флавоноїд, багатий антиоксидантами компонент, який зменшує активні форми кисню, які старіють і знебарвлюють шкіру. Солодка діє як потужний антиоксидант, гліциризин в екстракті кореня солодки має здатність поглинати вільні радикали. Крім того, він має здатність підтягувати шкіру та покращувати її пружність, запобігаючи старінню шкіри.

Протизапальна дія

Протягом століть екстракт кореня солодки використовувався місцево в фітотерапії для полегшення запалення. Дослідження показали, що гліциризин і лікохалкон А є корисними при лікуванні атопічного дерматиту (екземи), пригнічуючи дію прозапальних медіаторів. Екстракт кореня солодки також може заспокоїти запалення та заспокоїти роздратовану шкіру.

Гліциризин або, точніше, гліциризинова кислота - це тритерпеноїдний сапонін, отриманий з екстрактів коренів і кореневищ солодки голої (Glycyrrhiza glabra)  з протизапальними та антимікробними властивостями. Гліцирретинова кислота допомагає зберегти рівень гіалуронової кислоти та еластину проти ферментативної деградації гіалуронідазою. 

Гліциризинат калію (Dipotassium Glycyrrhizinate) — це калієва сіль гліциризину (або гліциризинової кислоти), що входить до складу екстракту кореня солодки. Являє собою кристалічний порошок від білого до блідо-жовтого кольору, без запаху, зі специфічним солодким смаком. Ця сіль є ефективним засобом лікування гострого та хронічного дерматиту, що підтверджено численними клінічними дерматологічними тестами в Японії та в усьому світі. Це «протизапальний» активний компонент Quasi-Drug в Японії.

Зволожувальна дія

Солодка може сприяти відновленню колагену та еластину в нашій шкірі, які необхідні, щоб наша шкіра залишалася пружною, гладкою та м’якою. Мало того, солодка допомагає зберегти гіалуронову кислоту, молекулу цукру, яка здатна утримувати у воді до 1000 разів більше своєї ваги та зберігає шкіру гладкою та пружною. Однією з найважливіших властивостей гліциризинату калію в препаратах для догляду за шкірою є інгібування (антагоніст) ферменту гіалуронідази, який відіграє важливу роль у зниженні рівня гіалуронової кислоти в шкірі. Активуючись під час запалення, цей фермент відіграє роль у руйнуванні матриксу сполучної тканини та підвищує проникність кровоносних судин і міграцію клітин запалення.

Гіалуронідаза, присутня в тучних клітинах, активується шляхом зв’язування комплексу IgE-антиген з рецепторами та бере участь у вивільненні гранул гістаміну. Досі повідомлялося, що протизапальні засоби, такі як індометацин, і протиалергічні засоби, такі як кромоглікат натрію, є інгібіторами гіалуронідази - механізм дії такий самий, як і дикалію гліциризинат. Клінічні випробування показали, що він був в 11 разів сильнішим за індометацин і в 3 рази за кромоглікат натрію, який використовувався як позитивний контроль.

Підвищуючи рівень гіалуронової кислоти, дикалію гліциризинат покращує здатність шкіри зв’язувати вологу, роблячи поверхню більш гладкою, покращуючи еластичність і об’єм.

Безпека використання кореня солодки в догляді за шкірою

Екстракт солодки не є комедогенним, що означає, що він не забиває пори. Це також малоймовірний алерген, тобто лише в рідкісних випадках він викликає алергічну реакцію, але деякі люди можуть відчувати реакцію залежно від інших інгредієнтів, з якими поєднується екстракт кореня солодки. Як і з усіма косметичними засобами, ви завжди повинні перевіряти засоби догляду за шкірою, перш ніж наносити їх на все обличчя.

Побічні ефекти використання ліквіритину мінімальні – легке роздратування, що зникає при продовженні курсу. 

Експертна група CIR оцінила наукові дані та дійшла висновку, що всі інгредієнти, отримані з солодки, безпечні для використання в якості косметичних інгредієнтів.

На додаток до перевірки безпеки екстрактів солодки, група експертів CIR перевірила безпеку гліциризинової кислоти та гліциретинової кислоти та пов’язаних із ними похідних, виділених із солодки. Експертна група CIR дійшла висновку, що ці похідні, які надають солодки її солодкий смак, безпечні для використання в якості косметичних інгредієнтів. Група експертів CIR визнала, що рослини солодки містять велику кількість компонентів, у тому числі деякі компоненти з біологічною активністю. Тестування на безпеку інгредієнтів, отриманих із солодки, показало, що вони не є подразниками шкіри або сенсибілізаторами. Інгредієнти, отримані з солодки, не були мутагенними. Деякі дослідження показали, що інгредієнти, отримані з солодки, насправді мають антимутагенну дію. Велике пероральне споживання солодки може підвищити артеріальний тиск і знизити кількість калію в крові.

Хоча екстракт солодки зазвичай вважається безпечним інгредієнтом, який не викликає роздратування, він може бути небезпечним під час вагітності. Дослідження свідчать про те, що гліциризинат, той самий компонент, який надає кореню лікувальні властивості шкіри, потенційно може бути пов’язаний з проблемами розвитку та поведінки дітей. З цієї ж причини трав’яні чаї, добавки та закуски, що містять солодку, не рекомендуються вагітним матерям. 

5 переваг Кореня Солодки (Лакриці) в догляді за шкірою

Підбірка засобів з Коренем Солодки

Багато косметичних засобів в Азії містять екстракти солодки для відбілювання. Ми зробили підбірку засобів, що містять Екстракт Солодки, Гліцирретинову кислоту та Гліциризинат калію:


Acwell Licorice Ph Balancing Cleansing Toner Тонер для чутливої шкіри

Aromase Glycyrrhetinic Acid Skincare Tonic Тонік з гліциретиновою кислотою

Beauty of Joseon Ginseng Essence Water Есенційний тонер для обличчя з женьшенем

Bioderma Pigmentbio Night Renewer Brightening Overnight Care

Bioderma Sensibio AR Anti-Redness Cream Крем проти почервоніння

Biossance Squalane + Vitamin C Dark Spot Serum Сироватка для обличчя від пігментації

Catalysis Melanil Anti Spot Cream Крем від пігментних плям

Cetaphil Pro Oily Skin Oil Absorbing Moisturizer SPF 30 Крем для обличчя, себорегулювальний

Circadia Licorice & Bearberry Brightening Mist Спрей для обличчя на основі екстрактів солодки й мучниці

Drunk Elephant B-Hydra Intensive Hydration Serum Інтенсивна зволожувальна сироватка

Eminence Organic Skin Care Bright Skin Licorice Root Booster Serum

Erborian Ginseng Infusion Відновлювальний денний крем "Женьшень"

Erborian Skin Hero Au Ginseng Крем для обличчяEstee Lauder Perfectionist (CP + R) Wrinkle Lifting Serum Ліфтингова сиворотка проти зморшок

Estee Lauder Perfectionist Pro Intense Brightening Essence Ampoule With Vitamin C/E + Licorice Ампульна есенція для обличчя

Eucerin AtopiControl Acute Care Заспокійливий крем для атопічної шкіри

Eveline Cosmetics Perfect Skin.acne Exfoliate For Night Нічний догляд для коригування недосконалостей «1-й ступінь ексфоліації»

Hada Labo Gokujyun Trouble Care Skin Conditioner

I'm From Licorice Calming Cream Заспокійливий крем з екстрактом солодки

I'm From Licorice Clear Pad Заспокійливі тонер-педи з 87% екстракту солодки

I'm From Licorice Soothing Ampoule Заспокійлива ампула з екстрактом солодки

Isntree Mugwort Calming Ampoule Заспокійлива сироватка для обличчя

It's Skin Power 10 Formula LI Cream Firefighter Зволожувальний крем для обличчя

It's Skin Power 10 Formula LI Effector Firefighter Протизапальна сироватка

It´s Skin Li Jelly Pad Firefighter Гідрогелеві патчі для обличчя

MELANO CC Intensive Anti-Spot Essence Есенція для обличчя проти пігментації з вітаміном С

Missha Vita C Plus Brightening Toner Освітлювальний тонер з вітаміном С

Missha Vita C Plus Spot Correcting & Firming Ampoule Сироватка з вітаміном С

Missha Vita C Plus Spot Correcting Concentrate Ampoule Сироватка-концентрат з вітамином С

Obagi Clinical Blue Brilliance Triple Acid Peel

Orientana Mulberry & Licorice Face Cream

Paula's Choice 10% Niacinamide Booster Сироватка з 10% ніацинамідом

Paula's Choice Skincare Advanced Pore-Refining Treatment 4% BHA Сироватка-пілинг для боротьби з акне

PSA Heroine Mandelic & Licorice Superfood Glow Toner Тонер з Миндальною Кислотою

Rejuran Turnover Ampoule Dual Effect Антивікова сироватка для обличчя та шиї з подвійним ефектом

Rohto Melano CC Brightening Lotion Відбілюючий лосьйон для обличчя проти пігментації з вітаміном С

Rootree Licorice Blemish Calming Serum Заспокійлива сироватка проти недосконалостей шкіри

Sane Acne&Rosacea Spot Gel Гель від прищів

Shiseido Aqualabel Balance Care Lotion Moist Зволожуючий лосьйон

Suki Radical Results Youth Serum Освітлювальна сироватка для обличчя з вітаміном С

Viegano - Licorice Root + Tranexamic Acid Vegan Brightening Serum


Джерела

Phytochemistry, pharmacological activity, and potential health benefits of Glycyrrhiza glabra. Md. Kamrul Hasan, Iffat Ara,Muhammad Shafiul, Alam Mondal,Yearul Kabir; https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2405844021013438

Glycyrrhiza glabra (Licorice): A Comprehensive Review on Its Phytochemistry, Biological Activities, Clinical Evidence and Toxicology, by Shadma Wahab,Sivakumar Annadurai, Shahabe Saquib Abullais; https://www.mdpi.com/2223-7747/10/12/2751